Reference

Napsali o nás:

Příprava na Jizerskou 50

IDNES.CZ

„Zadar opět nazul lyže. Hradilek se bál, aby neokusil sílu asfaltu“

více zde...

 Snídaně s Novou

„Proflákli jsme běžecké lyžování ve Snídani s Novou“

Ráno 6.9.2019 jsme si přivstali a zajeli jsme na Barrandov. Měli jsme možnost představit pár slovy kolečkové lyže i běžecké lyžování.

 

 

Spolupracovali s námi:

Softgate.systems

Jiří Pašek, výkonný ředitel

 „Jednoznačně doporučuji, na tuto firemní akci budeme určitě dlouho vzpomínat“

Od prvního kontaktu, vše šlapalo jako "na drátku". V kratičkém čase podařilo sehnat vybavení pro celý náš tým a domluvit termín. Samotná akce byla parádní, instruktor nám vše do detailu vysvětlil, precizně ukázal a podporoval nás v učení. Z kurzu na kolečkových lyžích jsme odcházeli s pocitem, že jsme se toho naučili opravdu hodně. 


Jana Žáčková

„Ale Jani, nejlepší trénink je závod!“

"Na běžky jezdím od mala, nejdřív to byla jen čistá zvědavost – vyzkoušet v létě kolečkové lyže. Následovalo nadšení, ale zároveň i zjištění, že to s tou technikou nebude jednoduché. S prvním sněhem jsem vyrazila na zimní víkendový kurz, který mi dal víc než všechny školní lyžáky a celé moje dosavadní běžkování. Od pátku do neděle, ve skvělé partě a s těmi nejlepšími trenéry (od kterých jsme se mj. dozvěděli, jak to skutečně chodí v profesionálním sportu) jsme se nejen naučili jak pořádně namazat a "vyžehlit si" běžky, ale hlavně jsme se snažili zapomenout na náš dosavadní „turistický styl“. Kdo si náhodou myslel, že už mu to jde a opravdu nejede po dvou lyžích, byl na zpomalených videozáběrech velmi rychle uveden v omyl. Potom už to šlo rychle, přihláška do hobby teamu bez závodních ambicí, další kurz na běžkách, nasazen brouk do hlavy: „Ale Jani, nejlepší trénink je závod!“, první oficiální závod hobíků na Božím Daru, závodní máza, nervozita a pak totální nadšení. Běžkování tím pro mě dostalo úplně jiný rozměr. Doporučuji, stoji to fakt za to!"

 

Honza Kačín

„Vždycky budu hobík, ale lidi z BB mi pomohli se dívat na vlastní sportování profesionálněji.“

„Když se dívám zpětně co mi Bezva běžky CZ daly, zjišťuji, že hodně a docela mi změnily život, především ten sportovní.

1. Lidi z BB mi vnesly do mého sportování systém. I před BB jsem sportoval hodně, ale bylo to chaotické. Díky BB jsem se začal učit připravovat systematicky. Jsem od přírody líný. Často jsem si našel důvod trénink vynechat, omezit, ulehčit si. Díky tomu, že jsem měl nad sebou dohled, jsem takové věci přestal dělat. Důležité je, že jsem se seznámil a mluvil s lidmi, kteří ví co dělají a dělají to úspěšně.

2. Všechny vytrvalostní sporty jsou hodně samotářská kratochvíle. S BB jsem se stal členem komunity. To je hodně fajn. Je dobré mít s někým stejný cíl, někam patřit, mít možnost sdílet.

3. Bezva běžky mě vyvedli z omylu, že umím lyžovat. To mě hodně bolelo. Na druhou stranu teď vím, že ze mě sice nebude nikdy excelentní lyžař, ale zlepšení je fakt znát a hlavně progres stále pokračuje. To je hezké pozorovat. A je toho o hodně víc co se s BB změnilo. Teď vidím, že trénink nejsou jen objemy a intenzity, ale také relaxace, protahování, core trénink… Víc o tréninku a mém sportování přemýšlím, víc jím žiju.

 Richard Pádivý

„Je příjemné v tomto sportovním světě někam patřit“


„Na školu běžeckého lyžování Bezva běžky CZ jsem se dostal náhodně na webu, kde jsem hledal tipy na fyzickou přípravu běhu na lyžích. Po prvním mail kontaktu s Petrem Hradeckým se vše rozběhlo neuvěřitelnou rychlostí. Po pár dnech jsem již stál na kolečkových lyžích, které mi zapůjčil. Na Ladronce jsem nejistě vstřebával nové pohybové návyky. Jeho výklad stručný, výstižný a sám vše předvede. Tak to má vypadat a tak jsem si to představoval. S odstupem roku, kdy mám naježděno již stovky kilometrů je neuvěřitelné, za jak krátkou dobu mi dokázal předat všechny základy klasického běžeckého stylu. Využívám také možnosti člena Hoby teamu, mazání a testování lyží, teamové oblečení, e-shop. Je příjemné v tomto sportovním světě někam patřit a nehrát si jen na „vlastním písečku“. Jen tak dál, držím pěsti a na viděnou ve stopě. Skol Richard“

  

  

 


Michal Křiva

„Důležitý pro měl byl tréninkový plán tvořený na míru“

 

‚‚Na projekt Bezva běžky CZ  jsem narazil na internetu v jednom článku, kde se o něm Lukáš Bauer zmiňoval. Po přečtení jsem neváhal a přihlásil jsem se do pilotního programu. Se štestím jsem byl do programu vybrán a stal jsem se členem hobby teamu BB. 

Do tohoto okamžiku jsem běžkoval jen když jsme se domluvili s kamarády a ujeli jsme rekreačně pár kilometrů. Absolvoval jsem závod na 50km ve Velkých Karlovicích, spíše jen abych věděl co je to ujet takovou dálku.

V pilotním programu jsem se cítil od začátku super. Naučili mě základy techniky, pochytil jsem o čem je mazání lyží, pomohli mi s vhodným výběrem vybavení. Důležitý pro měl byl tréninkový plán tvořený na míru, s mým trenérem byla výborná spolupráce jak v psanné formě, tak i přímo na kurzech.

Bezva běžky mi daly ty správné základy po všech směrech. Nyní nejsem už členem hobby teamu, ale stále těžím z toho co jsem se za ten jeden rok intenzivní spolupráce naučil. Pravidelně běhám, jezdím na kolečkových lyżích, lyžuji a účastním se různých závodů po celý rok, ale hlavně v zimě, kdy si nemůžu nechat ujít start na Jizerské 50. Bezva běžky můžu jen doporučit protože je to škola běžeckého lyžování s kvalitními instruktory i službami.‘‘

 

  


 

Pavel Čihák

„Bezva běžky mi de fakto ukázaly o čem běžky jsou a jak je ještě více milovat“

„V létě loňského roku jsem se s kamarádem přihlásil na Vasův běh a jelikož jsem v životě nikdy žádný takový závod nedal (vyjma Jizerské 50), začal jsem hned uvažovat, kdo by mi mohl pomoci s přípravou.Má první volba padla na Bezva Běžky a nelituji. Zjistil jsem, že nabízejí tréninkové plány od měsíce až na 6 měsíců. První setkání s mým potencionálním trenérem (Petr Hradecký) proběhlo úplně zdarma v rámci tréninkové hodiny. Zde jsem měl možnost mu o sobě více říci a i Petr si „ověřil“ jak na tom vlastně jsem (ať už fyzicky či zkušenostmi ohledně tréninků). A mohu otevřeně říci, že jsem systému trénování a fyzické přípravě vůbec nerozuměl a byl úplný laik. Přesto Petr se mnou pracoval velmi citlivě a každý týden jsme spolu probírali mé pocity/zkušenosti. Nejdříve jsme pracovali na objemovém tréninku (přes běhání a kolo), pak i zapojili kolečkové lyže (kterým jsem úplně propadl a do teď nechápu, proč jsem se jim tak dlouho bránil) a v zimě začali i pilovat techniku přímo na sněhu. Naučil jsem se trénovat v anaerobní zóně, výrazně posílil ruce na soupaž, zlepšil stabilitu na jedné noze pro odraz. Týden co týden jsem dostával rozpis tréninků dle mých časových možností (přeci jenom mám rodinu a 3 malé děti a z práce nechodím o čtvrté). Z počátku to bylo o 2-3 trénincích v týdnu (od 45 min do 2 hod max), později/v zimě i 5x.
A výsledek? Vasův běh jsem dokončil v čase 6:04:00 – což považuji za svůj fantastický výkon. Z čeho ale mám ještě větší radost – Bezva běžky mi de fakto ukázaly o čem běžky jsou a jak je ještě více milovat. A že trénování není nejen o polykání kilometrů či strávených hodin venku – je to o jiném pohledu na věci kolem sebe. Umět se radovat a užívat si okamžiků radosti každý den.

 

Pokud jste s námi byli spokojení, budeme rádi i za Vaši referenci, kterou se nebojte zaslat na mail: info@bezvabezky.cz


Lukáš Bauer a celý tým projektu Bezva běžky CZ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace